RG2 – Elastyczny chwytak z dwoma palcami o dużym posuwie

  • Elastyczne chwytaki mogą być wykorzystywane do pracy z elementami o rozmaitych rozmiarach i kształtach.
  • Projekt oparty o założenia plug and produce skraca czas rozpoczęcia procesów na produkcji z jednego dnia do jednej godziny.
  • Z chwytaka można korzystać zaraz po wyjęciu go z opakowania, co pozwala skrócić czas potrzebny na programowanie nawet o 70%. 

Dlaczego warto wybrać chwytak RG2?

Chwytak RG2, chwytak do ramienia robota o udźwigu 2 kg, jest elastycznym chwytakiem współpracującym z wbudowanym Quick Changerem i posuwem do 110 mm. Jest inteligentnym rozwiązaniem cechującym się szybkim wdrożeniem oraz łatwą konfiguracją i programowaniem. Dzięki rozwiązaniu z jednym systemem wyjątkowe funkcje oprogramowania znacząco zmniejszają czas produkcji i liczbę godzin prac inżynierskich. Chwytak RG2 to narzędzie do wielu zastosowań. Konfigurowalne końcówki palców zapewniają znaczną elastyczność chwytu, a klienci mogą wykorzystać z jednego narzędzia do różnych części procesu produkcji, maksymalizując wykorzystanie robota. Chwytak RG2 bezproblemowo współpracuje z naszym Dual Quick Changerem i każdym z naszych innych chwytaków, co pomaga maksymalnie wykorzystać roboty. Chwytak RG2 posiada certyfikat TÜV i jest wyposażony osłony bezpieczeństwa w standardzie.

Zalety i funkcje chwytaka RG2

Chwytak RG2 można połączyć z modułem Dual Quick Changer. Dual Quick Changer działa na podobnej zasadzie co moduł Quick Changer. Z tą różnicą, że główną cechą Dual Quick Changera jest korzystanie z dwóch chwytaków EoAT w tym samym czasie.

Nasz unikalny chwytak pomaga wydobyć z robotów maksymalną funkcjonalność. Montaż Dual Quick Changera skraca czas produkcji, co skutkuje wzrostem liczby części obsługiwanych jednocześnie. Zasadniczo Dual Quick Changer zwiększa wydajność produkcji o ok. 50%.

Duży posuw

Automatyczne wykrywanie posuwu podczas uruchamiania programu. Maksymalny posuw chwytaka RG2 wynosi 110 mm (i jest regulowany).

Możliwość konfiguracji koniuszków palców

Końcówki palców chwytaka są łatwo konfigurowalne, co skutkuje uzyskaniem stabilnego chwytu.

Automatyczne obliczanie udźwigu

Automatyczne obliczanie udźwigu ułatwia programowanie chwytaka RG2.

Wbudowane oprogramowanie

Chwytak posiada zintegrowanie oprogramowanie, które można w prosty sposób zainstalować i ustawić, co sprawia, że konfigurację oprogramowania mogą przeprowadzić nawet pracownicy bez zaplecza technicznego.

Wskazania dotyczące chwytu

Automatyczne wykrywanie braku chwytu, wykrywanie chwytu, wykrywanie ciągłości chwytu i wykrywanie szerokości eliminują potrzebę ręcznego programowania tych funkcji.

Automatic tool center point calculation (TCP)

Poza skróceniem czasu wdrożenia automatyczne obliczanie TCP eliminuje potrzebę programowania na szeroką skalę.

Automatyczna kompensacja głębokości

Automatyczna kompensacja głębokości gwarantuje przesuwanie się palców chwytaka równolegle po płaszczyznach roboczych.

Certyfikat TÜV

Chwytak RG2 oraz chwytak RG6 posiadają certyfikat TÜV.

Materiały do pobrania