VGP20 – Chwytak podciśnieniowy o dużej mocy idealny do paletyzowania kartonów

  • Chwytak podciśnieniowy o najwyższej mocy w branży umożliwia oszczędności nawet o 90% wyższe niż chwytaki pneumatyczne 
  • Idealny do paletyzacji kartonów — w tym ekonomicznych kartonów z cieńszej tektury — oraz przeładunku nieregularnych kształtów i porowatych powierzchni
  • Zintegrowana inteligencja i funkcja wielokanałowa zapewnia bezusterkowe i elastyczne działanie
  • Kompletny chwytak podciśnieniowy typu out-of-the-box zapewniający szybkie i łatwe wdrożenie wraz z dowolnymi robotami wiodących marek

Dlaczego chwytak VGP20?

VGP20 jest podciśnieniowym chwytakiem elektrycznym o najwyższej mocy na świecie, posiada udźwig do 20 kg i w przeciwieństwie do chwytaków pneumatycznych nie jest kosztowny i skomplikowany oraz nie wymaga zaawansowanej konserwacji. Idealny do paletyzacji kartonów, wykonanych z cieńszej, bardziej porowatej tektury z odzysku oraz zajmujących dużo miejsca worków o nieregularnych kształtach. Zapewnia spedytorom jeszcze większe oszczędności, jednocześnie redukując odpady.

Zalety i funkcje VGP20

Chwytak VGP20 OnRobot ma udźwig do 20 kg (44,1 funta) i jest robotem podciśnieniowym o najwyższej mocy na świecie. Jest idealny do szybkiej i efektywnej kosztowo automatyzacji paletyzacji kartonów oraz przeładunku zajmujących dużo miejsca, porowatych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Umożliwia nieograniczone dopasowanie, więc może zautomatyzować szeroką gamę zastosowań, które wymagały tradycyjnych chwytaków pneumatycznych, po o wiele niższych kosztach i bez złożonych rozwiązań. VGP20 umożliwia obniżenie kosztów operacyjnych i konserwacji przewyższające nawet o 90% oszczędności zapewniane przy wdrożeniu chwytaków pneumatycznych.

VGP20 jest dostarczany z wszystkimi elementami wymaganymi do szybkiego i prostego wdrożenia z dowolnym robotem jednej z wiodących marek. Intuicyjne oprogramowanie zapewnia precyzyjne sterowanie przepływem powietrza oraz funkcję dopasowywania pochwytywania w zależności od zastosowania oraz materiału wykonania są przedmiotów.

Opcjonalna funkcja umożliwia stałe monitorowanie przepływu powietrza chwytaka. W razie przerwania podawania podciśnienia robot zostaje natychmiast zatrzymany, a w oprogramowaniu chwytaka wyświetlane jest ostrzeżenie w postaci wyskakującego okienka. 

Chwytak podciśnieniowy o najwyższej mocy na świecie

Przepływ podciśnienia zapewnia dużą moc i możliwość przeładunku także porowatych przedmiotów, takich jak cieńsze, tańsze lub pochodzące z odzysku kartony 

Ekonomiczny i elastyczny chwytak do wielu zastosowań i materiałów

Proste opcje wymiany przyssawek oraz możliwość dodawania lub wymiany ramion umożliwiają zaspokojenie potrzeb w ramach bardzo specyficznych zastosowań.

Idealny do paletyzacji kartonów

VGP20 posiada wysoką moc i może być dopasowywany, bez problemu przeładowuje cieńsze i tańsze materiały opakowaniowe

Bez podawania sprężonego powietrza z zewnątrz

Nie jest wymagane zewnętrze podawanie sprężonego powietrza, co obniża koszty konserwacji i koszty operacyjne

Materiały do pobrania: