RG2-FT – Inteligentny chwytak z wbudowanym czujnikiem zbliżeniowym i siły/momentu obrotowego

  • Precyzyjny czujnik pozwala poprawić jakość produkcji poprzez zmniejszenie współczynnika błędów nawet o 60% w wymagających delikatności procesach pick and place 
  • Możliwość automatyzacji zadań umieszczania, które wcześniej nie mogły być zautomatyzowane, pozwala obniżyć koszty eksploatacji nawet o 40%.

Dlaczego warto wybrać chwytak RG2-FT?

Chwytak RG2-FT jest przykładem przełomowej technologii, który jest wyposażony między innymi w czujniki i inteligentne systemy. Posiada wbudowany czujnik zbliżeniowy i siły/momentu obrotowego, co zapewnia bardzo dokładną automatyzację. Otwiera to drogę do prawdziwej współpracy między ludźmi i robotami, które wspierają zespół tak jakby były pracownikami z krwi i kości. Procesy umieszczania można realizować szybciej i dokładniej. Podczas montażu chwytak umożliwia robotowi wyczuć, czy część została zamontowana prawidłowo dzięki zaawansowanej technologii czujników. Chwytak RG2-FT oferuje wysoką produktywność, szybkie wdrożenie, eliminując potrzebę poświęcenia godzin prac inżynieryjnych na integrację produktu z systemem. 

Zalety i funkcje chwytaka RG2-FT

Chwytak RG2-FT jest wyjątkową częścią rodziny produktów RG, który posiada wbudowany czujniki siły/momentu obrotowego i czujnik zbliżeniowy na koniuszkach palców. Chwytak RG2-FT to przykład przełomowej technologii, który jest wyposażony między innymi w czujniki i inteligentne systemy. Pozwala sprawować całkowitą kontrolę nad robotem (UR) i chwytakiem tak, by można było wykonać określone zadanie zgodnie z założeniami, nawet jeśli wcześniej chwytaka nie zaprogramowano do tego celu.

Umożliwia to prawdziwą współpracę między ludźmi i robotami, które wspierają zespół tak jakby były pracownikami z krwi i kości i zapewniają precyzyjną obsługę części o każdej porze.

Sophisticated technology

Pierwszy na świecie chwytak umożliwiający wykrywanie przedmiotów za pomocą wbudowanych czujników zbliżeniowych i siły/momentu obrotowego, zapewniając bardzo bezpieczną obsługę. 

Wbudowane oprogramowanie

Chwytak posiada zintegrowanie oprogramowanie, które można w prosty sposób zainstalować i ustawić, co sprawia, że konfigurację oprogramowania mogą przeprowadzić nawet pracownicy bez zaplecza technicznego.

Możliwość konfiguracji koniuszków palców

Chwytak może obsługiwać przedmioty o różnych kształtach i rozmiarach. 

Ideal for fragile material handling

Dzięki dokładnemu chwytowi chwytak ten doskonale sprawdzi się w obsłudze delikatnych materiałów.

Wskazania dotyczące chwytu

Wykrywa ryzyko wypuszczenia przedmiotu przed jego wypuszczeniem.

Detects workpiece

Chwytak RG2-FT może dokładnie wykryć położenie przedmiotów. Wykrywa ryzyko wypuszczenia przedmiotu przed jego wypuszczeniem, zwiększając jakość produkcji dzięki możliwości dokładnego wykrywania.

Materiały do pobrania: