Narzędzia

Wszechstronny robot do wkręcania screwdriver z podajnikiem śrub

 • Proste ustawianie, programowanie i wdrożenie wraz z dowolnym robotem wiodącej marki
 • Wysoce wszechstronny i elastyczny, umożliwia szybkie wymiany i zastosowanie szerokiej gamy rozmiarów i długości śrub   
 • Precyzyjna kontrola momentu obrotowego i inteligentne wykrywanie błędów zapewniające jakość i powtarzalność
 • Zintegrowane sterowanie ruchem po osi upraszcza programowanie i ustawianie prędkości oraz podnosi jakość

Zalety i cechy systemu OnRobot Screwdriver

Automatyzacja wkręcania w celu znacznego podniesienia wydajności i jakości nigdy nie była prostsza, bardziej inteligentna czy ekonomiczna. Inteligentny wkrętak OnRobot Screwdriver zapewnia szybkie ustawienie i wdrożenie, masz wszystko czego potrzebujesz  – wystarczy rozpakować i produkować. Kontrola momentu obrotowego i zintegrowana oś eliminują czas i koszty związane z dodatkową integracją, zapewniając powtarzalne i dokładne umieszczanie śrub. Zmiana rodzaju lub rozmiaru śrub zajmuje zaledwie kilka minut, co ogranicza przestoje i znacznie przyśpiesza zwrot z inwestycji.

Wkrętak OnRobot Screwdriver i dostępne podajniki śrub obsługują szeroką gamę rozmiarów śrub od M1.6 do M6 o długości do 50 mm. Precyzyjna kontrola momentu obrotowego w zakresie od 0,15 Nm do 5 Nm. Wkrętak OnRobot Screwdriver jest bardziej wszechstronny i inteligentny niż tradycyjne narzędzia, może wykrywać pobranie śruby, kontrolować, czy jej długość jest prawidłowa oraz czy jest prawidłowo umieszczona podczas operacji dokręcania. 

Wkrętak OnRobot Screwdriver zapewnia funkcje zabezpieczające, można go stosować podczas aplikacji współpracujących z użyciem śrub o długości do 35 mm. Jeśli do osi śruby zostanie przyłożony zbyt duża siła, aktywuje się zatrzymanie awaryjne i zapala sygnał ostrzegawczy, informujący o problemie.

Szybka, łatwa konfiguracja i wdrożenie

Kompleksowe rozwiązanie do wkręcania obejmuje podajnik śrub i proste ustawianie systemu One System do współpracy z dowolnym robotem wiodącej marki.

Zintegorowane funkcje zabezpieczające

Śruby od długości do 30 mm są wkładane do wkrętaka screwdriver podczas ruchu. W przypadku wywarcia na śrubę nadmiernej siły aktywuje się zatrzymanie awaryjne.

Zintegorowana oś

Śruby są wkładane do narzędzia i automatycznie wprawiane w ruch, gdy ramię robota osiąga wymaganą pozycję, co ogranicza ruchy ramienia robota i upraszcza programowanie.

Szeroka gama rozmiarów i rodzajów śrub

Obsługuje śruby o rozmiarach od M1.6 do M6 i długości do 50 mm. Zmiany rodzaju lub rozmiaru śrub zajmują zaledwie kilka minut, co ogranicza przestoje i znacznie przyśpiesza zwrot z inwestycji. 

Precyzyjna kontrola momentu obrotowego

Kontrola siły w zakresie od 0,15 Nm do 5 Nm zapewnia powtarzalność i precyzję wkręcania.

Certyfikat ESD

Nadaje się do procesów montażu, w tym elementów elektronicznych.

Materiały do pobrania:

Szlifierka OnRobot Sander

 • Możliwość łatwego wdrożenia i programowania bezpośrednio z pudełka do szlifowania, bufowania i polerowania 
 • Kompletny pakiet zawiera wszystko, co niezbędne do natychmiastowego zastosowania na różnych częściach i materiałach
 • Szybka, automatyczna zmieniarka Grit Changer redukuje przestoje i obniża nakład pracy
 • Narzędzie elektryczne (bez sprężonego powietrza) zwiększa wydajność i kontrolę

Kompletnie elektryczna szlifierka oscylacyjna Sander dla niemal wszystkich zautomatyzowanych procesów wykańczania powierzchni, od szlifowania i bufowania po polerowanie i czyszczenie. Szlifierka Sander dostępna jest ze wszystkim, co potrzebne do natychmiastowego rozpoczęcia pracy, i działa bez zewnętrznego zasilania powietrzem, bez dodatkowych kosztów i złożoności, a także bez pyłu i hałasu generowanego przez tradycyjne szlifierki pneumatyczne.

Zalety i cechy szlifierki OnRobot Sander

Szlifierka OnRobot Sander wyposażona jest we wszystko, co niezbędne do natychmiastowego rozpoczęcia pracy: narzędzie do szlifowania typu plug-and-play, różne standardowe tarcze szlifierskie i polerskie, łatwe w użyciu oprogramowanie oraz opcjonalnie automatyczna zmieniarka Grit Changer i czujnik momentu obrotowego siły. Do tej ekonomicznej szlifierki elektrycznej absolutnie nie potrzebujesz głośnej i drogiej sprężarki. 

Korzystaj z tego elastycznego narzędzia do szerokiego zakresu geometrii części i materiałów, aby uzyskać większą powtarzalność, wyższą jakość wykończenia i niższy wskaźnik braków. Dzięki zastosowaniu standardowych czystych tarcz z papieru ściernego 3M zmniejszysz zapylenie w miejscu pracy i ryzyko obrażeń pracowników wskutek wibracji szlifierek ręcznych.

Programowanie prostej obróbki powierzchni można uzupełnić o podstawową wiedzą o robocie – nie są wymagane dodatkowe szkolenia. Oprogramowanie narzędzia szlifującego jest automatycznie zintegrowane z podwieszonym pulpitem sterowniczym do nauczania robota, lecz przycisk ręcznego „zapisywania pozycji” na narzędziu pozwala na jeszcze łatwiejsze ustawienie punktów trasy, bez konieczności używania podwieszonego pulpitu sterowniczego do nauczania robota. Oprogramowanie Sander jest dostarczane z różnymi opcjami planowania ścieżek – ścieżka z przewodnika, kształt i punkty, a także umożliwia użytkownikowi regulację prędkości obrotowej, optymalizując czas cyklu i powtarzalność.

Wszystkie zaawansowane funkcje szlifierki OnRobot są obsługiwane przez ramiona Universal Robots, a narzędzie szlifujące można łatwo zintegrować ze wszystkimi najpopularniejszymi markami robotów. 

Szybka, łatwa konfiguracja i wdrożenie

Wdrożenie typu Out-of-the-box z możliwością szybkiego zaprogramowania i przeprogramowania usuwania materiału i  zadań związanych z wykańczaniem.

Elastyczność dla szerokiej gamy materiałów i geometrii

Wymienne standardowe tarcze szlifierskie i łatwa regulacja prędkości obrotowej narzędzia zapewnia wysoką jakość wykańczania powierzchni.

Opcjonalnie dostępna zmieniarka Grit Changer

Umożliwia automatyczne przełączanie pomiędzy różnymi tarczami szlifierskimi bez konieczności interwencji operatora.

W komplecie wszystko, co niezbędne do rozpoczęcia

Kompletne rozwiązanie obejmuje narzędzie do szlifowania, standardowe talerze szlifierskie i ścierniwa, czujnik siły/momentu obrotowego oraz zmieniarkę Grit Changer.

Nie jest wymagane sprężone powietrze

Elektryczna szlifierka Sander o wysokiej mocy i wytrzymałości nie wymaga sprężonego powietrza, co znacznie ogranicza wysokie koszty operacyjne i utrzymania.

Ułatwia przestrzeganie lokalnych przepisów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy

Zmniejsza ryzyko urazów w miejscu pracy spowodowanych wysokimi wibracjami narzędzi ręcznych i pyłem.

Materiały do pobrania:

Czujnik siły/momentu obrotowego HEX

 • Elastyczny czujnik pozwala automatyzować procesy wcześniej niemożliwe do zautomatyzowania.
 • Technologia czujników o wysokiej dokładności podnosi o 95% jakość w zakresie zadań związanych z umieszczaniem i montażem poszczególnych elementów.
 • Czujnik można łatwo zaprogramować, co pozwala rozpocząć proces skomplikowanego polerowania w czasie krótszym niż jeden dzień.

Dlaczego warto wybrać 6-OSIOWY CZUJNIK SIŁY/MOMENTU OBROTOWEGO HEX?

6-osiowe czujniki OnRobot dokonują dokładnego pomiaru siły i momentu obrotowego we wszystkich sześciu osiach. Dzięki temu można uzyskać całkowitą kontrolę nad robotem podczas wykonywania trudnych prac montażowych, a także podczas polerowania, szlifowania lub gratowania. Co więcej, oprogramowanie HEX zawiera opcję zapisu ścieżki, posiada funkcję kontroli siły oraz specjalne funkcje do zadań umieszczania przedmiotów. Oznacza to krótszy czas wdrożenia na linii produkcyjnej. Nasze czujniki zostały zaprojektowane z myślą o większości współczesnych przemysłowych ramion robotycznych. Czujniki stosuje się najczęściej w polerowaniu, szlifowaniu i montażu, wykorzystuje się również do uczenia urządzeń i wykrywania niepożądanych zdarzeń.

Modele dostępne w ofercie: HEX-E/Wysoka precyzja, HEX-H/Niska deformacja, HEX-E QC, HEX-H QC

Zalety i funkcje czujnika siły/momentu obrotowego HEX:

Zaprojektowany z myślą o wszystkich głównych markach robotów, 6-osiowy czujnik siły/momentu obrotowego HEX firmy OnRobot oferuje 6 stopni pomiaru siły i momentu obrotowego. 6-osiowy czujnik siły/momentu obrotowego HEX sprawdzi się doskonale w skomplikowanych zadaniach związanych z montażem, gratowaniem lub szlifowaniem. Szczególnie rekomendowany jest do zadań związanych z wykańczaniem powierzchni, ponieważ gwarantuje stałą prędkość i siłę przez cały czas wykonywania zadania. Stała siła pozwala narzędziu wykańczającemu podążać za konturami powierzchni elementu obrabianego, osiągając doskonałe rezultaty. Dodając 6-osiowy czujnik siły/momentu obrotowego HEX firmy OnRobot do linii produkcyjnej można zwiększyć optymalizację i wydajność bez wpływu na jakość stosowanych rozwiązań.  

Wyjątkowa technologia optyczna

W porównaniu z innymi technologiami unikalna technologia czujnika OnRobot jest zasadniczo znacznie bardziej solidna i potrafi wytrzymać nagłe wstrząsy.

Szybkie programowanie

Umożliwia rozpoczęcie opracowywania zastosowania w ciągu godziny.

Wbudowane oprogramowanie

Chwytak posiada zintegrowanie oprogramowanie, które można w prosty sposób zainstalować i ustawić, co sprawia, że konfigurację oprogramowania mogą przeprowadzić nawet pracownicy bez zaplecza technicznego.

Zaawansowana kontrola siły

Utrzymuje stałą prędkość i siłę podczas poruszania się.

Wysoka dokładność

Dokładny pomiar siły/momentu obrotowego na 6 osiach (Fx,Fy,Fz,Tx,Ty,Tz).

Materiały do pobrania: