RG6 – Elastyczny chwytak z dwoma palcami o dużym posuwie

  • Elastyczne chwytaki mogą być wykorzystywane do pracy z częściami o rozmaitych rozmiarach i kształtach.
  • Projekt typu „plug-and-produce” skraca czas rozpoczęcia procesów na produkcji z jednego dnia do jednej godziny.
  • Z chwytaka można korzystać zaraz po wyjęciu go z opakowania, co pozwala skrócić czas potrzebny na programowanie nawet o 70%. 

Dlaczego warto wybrać chwytak RG6?

RG6 – chwytak do ramienia robota o udźwigu 6 kg to elastyczny chwytak współpracujący z wbudowanym Quick Changerem i posuwem do 150 mm. Jest inteligentnym rozwiązaniem cechującym się szybkim wdrożeniem oraz łatwą konfiguracją i programowaniem. Wyjątkowe funkcje oprogramowania będącego częścią produktu umożliwiają wykorzystanie chwytaka w różnych inteligentnych zastosowaniach. Chwytak RG6 to narzędzie do wielu zastosowań. Konfigurowalne końcówki palców zapewniają dużą elastyczność chwytu, a klienci mogą wykorzystać z jednego narzędzia do różnych części procesu produkcji, maksymalizując wykorzystanie robota. Chwytak RG6 bezproblemowo współpracuje z naszym Dual Quick Changerem i każdym z naszych innych chwytaków, co pomaga maksymalnie wykorzystać roboty. Chwytak RG6 posiada certyfikat TÜV i jest wyposażony osłony bezpieczeństwa w standardzie.

Zalety i funkcje chwytaka RG6

Chwytak RG6 można połączyć z modułem Dual Quick Changer. Dual Quick Changer działa na podobnej zasadzie co moduł Quick Changer. Jednak Dual Quick Changer został zaprojektowany z myślą o korzystaniu z dwóch chwytaków EoAT w tym samym czasie, co umożliwia np. jednoczesną eksploatację chwytaka RG2 i RG6.

Nasz unikalny chwytak pomaga wydobyć z robotów maksymalną funkcjonalność. Montaż Dual Quick Changera skraca czas produkcji, ponieważ wzrasta liczba części obsługiwanych jednocześnie. Zasadniczo Dual Quick Changer zwiększa wydajność produkcji o ok. 50%.

Duży posuw

Automatyczne wykrywanie posuwu podczas uruchamiania programu. Maksymalny posuw chwytaka RG6 wynosi 150 mm (i jest regulowany).

Możliwość konfiguracji koniuszków palców

Końcówki palców chwytaka można łatwo skonfigurować, aby odpowiadały kształtowi produktu, w celu uzyskania stabilnego chwytu.

Automatyczne obliczanie udźwigu

Automatyczne obliczanie udźwigu ułatwia programowanie chwytaka RG6. 

Wbudowane oprogramowanie

Chwytak posiada zintegrowanie oprogramowanie, które można w prosty sposób zainstalować i ustawić, co sprawia, że konfigurację oprogramowania mogą przeprowadzić nawet pracownicy bez zaplecza technicznego.

Wskazania dotyczące chwytu

Automatyczne wykrywanie braku chwytu, wykrywanie chwytu, wykrywanie ciągłości chwytu i wykrywanie szerokości eliminują potrzebę ręcznego programowania tych funkcji.

Automatic Tool Center Point calculation

Poza skróceniem czasu wdrożenia automatyczne obliczanie TCP eliminuje potrzebę programowania na szeroką skalę. 

Automatyczna kompensacja głębokości

Automatyczna kompensacja głębokości gwarantuje przesuwanie się palców chwytaka równolegle po płaszczyznach roboczych. 

Certyfikat TÜV

Zarówno chwytak RG2, jak i chwytak RG6 posiadają certyfikat TÜV.

Materiały do pobrania