Soft Gripper – Elastyczny chwytak formowany z silikonu przystosowany do kontaktu z żywnością

  • Odkryj nowe możliwości w zakresie automatyzacji produkcji żywności, napojów dzięki miękkiemu chwytakowi atestowanemu pod kątem kontaktu z żywnością
  • Elastyczny, formowany z silikonu chwytak umożliwia łatwe przenoszenie szerokiej gamy przedmiotów o nietypowych kształtach oraz przedmiotów delikatnych
  • Bezpieczne przenoszenie przedmiotów delikatnych pozwala podnieść jakość produkcji i ograniczyć ilość odpadów
  • Brak zewnętrznego dopływu powietrza oznacza brak pyłu, cichą pracę, prostą konstrukcję i brak dodatkowych kosztów

Dlaczego warto wybrać chwytak Soft Gripper?

Chwytak Soft Gripper firmy OnRobot pozwala przenosić szeroki wachlarz przedmiotów o nietypowych kształtach oraz przedmiotów delikatnych. Stosuje się go w zastosowaniachtypu pick-and-place przy produkcji żywności i napojów, jak również do zastosowań w przemyśle wytwórczym i opakowaniowym. Posiada trzy wymienne formowane z silikonu końcówki chwytne umożliwiające przenoszenie szerokiej gamy przedmiotów o nietypowych kształtach oraz przedmiotów delikatnych. Od jajek i owoców po butelki i puszki – automatyzacja produkcji żywności i napojów właśnie stała się prostsza. Podobnie jak wszystkie chwytaki firmy OnRobot, chwytak Soft Gripper można bezproblemowo zintegrować z wybranym przez Państwa robotem. Chwytak Soft Gripper pracuje bez zewnętrznego dopływu powietrza, co pozwala wyeliminować dodatkowe koszty i złożoność konstrukcji oraz zapewnia pracę bez pyłu i hałasu generowanych przez tradycyjne chwytaki podciśnieniowe.

Zalety i cechy

Nowy chwytak Soft Gripper OnRobot posiada trzy wymienne formowane z silikonu końcówki chwytne umożliwiające przenoszenie szerokiej gamy przedmiotów o nietypowych kształtach oraz przedmiotów delikatnych, co czyni go idealnym do zastosowań typu pick-and-place przy produkcji żywności i napojów oraz innych zastosowań produkcyjnych wymagających czystości, takich jak produkcja kosmetyków i leków, jak również do zastosowań w przemyśle wytwórczym i opakowaniowym. Chwytak Soft Gripper dostarczany jest z opracowanym przez OnRobot rewolucyjnym systemem wymiany narzędzi Quick Changer, modułem bazowym oraz silikonowymi końcówkami chwytnymi o konstrukcji gwiazdowej lub palcowej, co zapewnia większą elastyczność. Silikonowe końcówki chwytne chwytaka Soft Gripper mogą być myte w zmywarkach i spełniają normy dotyczące kontaktu z żywnością FDA 21 CFR (dla produktów spożywczych beztłuszczowych) oraz WE 1935/2004. Maksymalne obciążenie 2,2 kg, w zależności od kształtu, miękkości i tarcia przenoszonych przedmiotów; wymiary chwytu od 11 mm do 118 mm, w zależności od zastosowanej końcówki chwytnej.

Dostępne modele:

  • SG-a-H
  • SG-a-S
  • SG-b-H

Chwytak atestowany pod kątem kontaktu z żywnością

Automatyzacja produkcji żywności i napojów za pomocą miękkiego chwytaka atestowanego pod kątem kontaktu z żywnością

Brak konieczności dostarczania powietrza

Brak konieczności zasilania zewnętrznym źródłem powietrza, co zmniejsza koszty utrzymania

Zakres wymiarów chwytu: 10 mm – 118 mm

Łatwe przenoszenie szerokiej gamy przedmiotów o nietypowych kształtach oraz przedmiotów delikatnych

Elastyczne, wymienne silikonowe końcówki chwytne

Idealny do przenoszenia przedmiotów delikatnych oraz przedmiotów o nietypowych kształtach

Nośność: 2,2 kg

Udźwig do 2,2 kg, w zależności od kształtu, miękkości i tarcia przenoszonych przedmiotów

Wbudowane oprogramowanie

Chwytak posiada zintegrowane oprogramowanie, które można w prosty sposób zainstalować, a konfigurację mogą przeprowadzić nawet pracownicy bez zaplecza technicznego.

Delikatne chwytanie

Bezpieczne przenoszenie przedmiotów delikatnych pozwala podnieść jakość produkcji i ograniczyć ilość odpadów