VG10 – Elastyczny i regulowany elektryczny chwytak podciśnieniowy

  • Gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka,
  • Brak konieczności zasilania zewnętrznym źródłem powietrza pozwala obniżyć koszty utrzymania i przyspieszyć wdrożenie,
  • Funkcja podwójnego chwytania pozwala skrócić czas trwania cyklu.

Dlaczego warto wybrać elektryczny chwytak podciśnieniowy VG10?

Chwytak VG10 nie wymaga użycia sprężarki i nie potrzebuje zasilania powietrzem. Kompaktowy rozmiar wpływa na zwiększenie elastyczności linii produkcyjnej. Posiada elastyczne ramiona i regulowane podciśnienie, co umożliwia przenoszenie rozmaitych przedmiotów o różnych rozmiarach. VG10 to podwójny chwytak – można niezależnie sterować prawą i lewą stroną chwytaka podciśnieniowego, zwiększając wydajność linii produkcyjnej.

Płynna integracja z wybranym robotem. Chwytak posiada funkcję podwójnego chwytania, zmieniarkę narzędzi i cały szereg typowych przyssawek. Na rynku dostępnych jest wiele przyssawek innych producentów, które można wykorzystać do danego zastosowania.

Zalety i funkcje elektrycznego chwytaka podciśnieniowego VG10

Chwytak VG10 cechuje się tym, że jest to narzędzie do montażu na końcu ramienia robota (EoAT), ze względu na to, służy specjalnie do zastosowań z robotami współpracującymi. Regulowane podciśnieniowe ramiona chwytające sprawiają, że chwytak VG10 jest idealny do czynności związanych z przedmiotami obrabianymi o wielu różnych kształtach i rozmiarach.

Konfigurowalne przyssawki

Łatwa wymiana przyssawek, co umożliwia dopasowanie do danego zastosowania.

Udźwig 15 kg (35 lb)

Może podnosić przedmioty o wadze do 15 kg

Niezależne kanały powietrzne do podwójnego chwytu

Niezależne sterowanie lewą i prawą stroną chwytaka podciśnieniowego, co jeszcze bardziej zwiększa wydajność linii produkcyjnej.

Wbudowane elektryczne wytwarzanie podciśnienia

Brak konieczności zasilania zewnętrznym źródłem powietrza, co zmniejsza koszty utrzymania

Wbudowane oprogramowanie

Chwytak posiada zintegrowanie oprogramowanie, które można w prosty sposób zainstalować i ustawić, co sprawia, że konfigurację oprogramowania mogą przeprowadzić nawet pracownicy bez zaplecza technicznego.

Materiały do pobrania: