MG10 – Wszechstronny magnetyczny chwytak zapewniający bezpieczne i precyzyjne zastosowania współpracujące

  • Elektryczny chwytak magnetyczny oferuje szybkie i bezproblemowe wdrożenie bez konieczności ponoszenia kosztów zewnętrznego zasilania powietrzem,
  • Wbudowana inteligencja z regulowaną siłą i prostym wykrywaniem części zapewnia niezawodną obsługę części w szerokim zakresie rozmiarów i masy,
  • Szybki, kompaktowy i konfigurowalny chwytak do różnych zastosowań,  
  • Zapewnia bezpieczną i niezawodną obsługę poprzez utrzymanie pochwycenia nawet po odłączeniu zasilania lub zatrzymaniu awaryjnym.

Dlaczego chwytak MG10?

MG10 firm OnRobot to wszechstronny magnetyczny chwytak do przeładunku materiałów, zastosowań montażowych i obsługi maszyn. Dzięki systemowi One System Solution firmy OnRobot model MG 10 jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi wiodącymi markami robotów.

Zalety i funkcje chwytaka MG10

Prosta do skonfigurowania funkcja siły magnetycznej sprawia, że MG10 stanowi idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o wymagające zastosowania, takie jak rozładowywanie pojedynczych blach. Wbudowany czujnik zbliżeniowy wykrywa, czy przedmiot został pobrany, czy też nie, a ustawienia multimagnetyczne obsługują zastosowania wymagające niezawodnego przeładunku dużych lub ciężkich obrabianych przedmiotów. Chwytak zapewnia bezpieczeństwo w ramach współpracujących zastosowań dzięki utrzymywaniu pochwycenia, także w przypadku przerwania zasilania.

Ekonomiczny chwytak MG10 nie wymaga zewnętrznej instalacji, co sprawia, że instalacja jest szybka i prosta. Podobnie jak inne bezproblemowe, całkowicie elektryczne chwytaki z tej rodziny, MG10 jest stosowany z naszą zmieniarką Quick Changer, a intuicyjne programowanie zapewnia szybkie i proste ustawienie. 

MG10 jest idealny do przedmiotów o nietypowych kształtach oraz do dużych i płaskich elementów metalowych. W przeciwieństwie do chwytaków podciśnieniowych, magnetyczny chwytak firmy OnRobot nie pozostawia śladów i może obsługiwać perforowane, ścierne czy zapylone przedmioty. W ramach takich zastosowań, jak obsługa pras i gięcie, MG10 może obsługiwać przedmioty w ramach całego procesu, także jeśli ich kształt się zmienia.

Niezawodne pochwycenie ze zmienną siłą

Funkcję magnetycznej siły można ustawiać w prosty sposób, aby urządzenie spełniało wymogi danego zastosowania.

Bezpieczne, stabilne pochwycenie nawet po odłączeniu zasilania lub zatrzymaniu awaryjnym

W razie utraty zasilania chwytak MG10 utrzymuje magnetyczną siłę i nie upuszcza przedmiotu.

Wbudowane wykrywanie części

Wbudowany czujnik zbliżeniowy wykrywa obecność przedmiotów, a także ich pochwycenie lub brak pochwycenia.

Bez podawania sprężonego powietrza z zewnątrz

Elektryczny chwytak magnetyczny jest gotowy do użytku w trybie out of the box.

Materiały do pobrania: