Roboty przemysłowe YASKAWA

Roboty do przenoszenia i montażu
Roboty do przenoszenia i montażu Yaskawa dzięki swojej konstrukcji i wszechstronności idealnie nadają się do sektorów przemysłu jako wsparcie w zakresie przenoszenia ładunków oraz montażu elementów. Roboty do przenoszenia dzielą się na kilka serii, które charakteryzują się zakresem udźwigu.
Roboty współpracujące
Roboty współpracujące Yaskawa umożliwiają na łatwiejsze, prostsze i bardziej intuicyjne programowanie ich zakresu pracy. Dzięki robotom współpracującym pracownicy danego sektora przemysłowego mogą pracować pod znacznie mniejszymi obciążeniami związanymi z zarządzaniem złożonymi systemami obsługi robotów.
Roboty paletyzujące
Roboty paletyzujące firmy Yaskawa to jedne z najpopularniejszych wyborów dużych firm i przedsiębiorstw produkcyjnych, jest to inwestycja, która się opłaca, ponieważ wspomaga ona procesy paletyzacji. Roboty paletyzujące są przeznaczone i stworzone do obsługi procesów, w których biorą udział standardowe palety przemysłowe, tzw. europalety.
Wytrzymałe roboty SCARA z serii MOTOMAN SG cechują się szerokim zakresem ruchów przy zachowaniu kompaktowej konstrukcji. Świetnie sprawdzą się w aplikacjach wymagających wysokiej prędkości i precyzji ruchu, takich jak komisjonowanie, pakowanie, dozowanie i załadunek.
4-osiowy szybkobieżny robot MOTOMAN MPP z równoległym układem kinematycznym łączy prędkość projektu Delta z dużym udźwigiem i dużą przestrzenią roboczą. Ten robot został zaprojektowany do kompletowania zestawów wg zamówienia, szybkiego pobierania przedmiotów oraz innych zastosowań obsługowych i jest używany przede wszystkim w przemyśle spożywczym i sektorze energetyki słonecznej.
Roboty szybkobieżne serii MOTOMAN MPK zapewniają znakomitą wydajność w w obsłudze produktów żywnościowych, kompletowaniu zestawów wg zamówienia, pakowaniu i innych zastosowaniach obsługowych wymagających dużej szybkości pracy – zwłaszcza w środowiskach, gdzie czystość i higiena są niezwykle ważne.
Modele MPK mają udźwig od 2 kg do 5 kg, a ich przestrzeń robocza ma wymiary od 900 mm do 1893 mm.