HC10DTP

Opis

MOTOMAN HC10DTP to robot współpracujący z człowiekiem o udźwigu 10 kg. Jego zasięg bezwzględny (od środka obrotu osi S/L do środka obrotu osi R/T) wynosi 1 379 mm, a zasięg efektywny (od środka obrotu osi S/L do punktu P) wynosi 1 200 mm. Specyfikacje takie jak wysoki stopień ochrony IP67 (odporność na pył/ciecz), smarowanie wszystkich połączeń smarem spożywczym oraz specjalna powłoka zapobiegająca kapaniu pozwalają na wykorzystanie robota w niektórych aplikacjach związanych z żywnością. Inne zastosowania to współpraca, proste zadania pomocnicze w obsłudze i montażu, paletyzacja, załadunek/rozładunek obrabiarek lub kontrola jakości.

Robot MOTOMAN HC10DTP może być obsługiwany i programowany za pomocą prowadzenia ręcznego, standardowego teach pendant lub intuicyjnego Smart Pendant. W celu zapewnienia szczególnie efektywnego programowania za pomocą prowadzenia ręcznego, urządzenie posiada przyciski Direct Teach na nadgarstku, które można wykorzystać do natychmiastowego zaakceptowania nauczanych pozycji bez konieczności potwierdzania ich na zawieszce do uczenia. Skraca to czas programowania i sprawia, że jest ono odpowiednie zarówno dla profesjonalnych integratorów systemów, jak i osób początkujących. Wiele funkcji bezpieczeństwa, np. automatyczne wycofywanie się z sytuacji zaciskania lub po prostu odsuwanie robota ze wznowieniem ruchu, wyróżnia go jako profesjonalnego robota współpracującego.

MOTOMAN HC10DTP jest przełączalny pomiędzy bezpiecznie monitorowaną pracą a pełną mocą i prędkością, przy takiej mieszanej pracy (robot hybrydowy) osiąga bardzo dobre czasy cyklu. Kable medialne do zasilania chwytaków lub narzędzi są wstępnie poprowadzone w ramieniu i wyprowadzone na nadgarstku, dzięki czemu w wielu przypadkach nie są wymagane nieporęczne zewnętrzne pakiety kabli.

Dane techniczne

Liczba osiUdźwigMaksymalny zakres roboczyPowtarzalność
610 kg1379 mm0,05 mm
WagaŹródło zasilaniaOś SOś L
58 kg1 kVA130 o/s130 o/s
Oś UOś ROś BOś T
180 o/s180 o/s250 o/s250 o/s

Dane do pobrania